GÜLŞEN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

GÜLŞEN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

X     04-02-19     sohbet     GÜLŞEN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?     1190 Defa Okundu

 

 

Türk pop müziğinin en başarılı kadın seslerinden olan Gülşen, 29 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelmiştir. Arslan Bayraktar ve Nimet Bayraktar çiftinin kızları olan Gülşen aslen Orduludur.

Şehremini Lisesi’ni bitirmiştir. Liseden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde konservatuvara girse de aynı sırada barlarda da çalıştığı için eğitimini yarıda bırakmıştır. Üniversiteyi bıraktıktan sonra Türk halk müziği dersleri aldı, üç ay Çelik ve Bendeniz’e geri vokallik yaptı.

İLK ALBÜMÜ ‘’BE ADAM’’ İLE PİYASADAKİ YERİNİ ALDI

 

1996 yılında ilk albümü “Be Adam”, Raks Müzik’ten piyasaya çıktı. Bu albümle büyük çıkış yakalayan sanatçı 1999 yılında ‘’Erkeksen’’ ismini verdiği ikinci albümünü piyasaya sürdü.

Üçüncü albümü Şimdi ‘yi 2001 yılında yine Prestij Müzik etiketiyle yayınlayan sanatçı, müzik şirketinin içinde bulunduğu zor durum nedeniyle yalnızca “İhanet” isimli parçaya video klip çekmiştir. 2004 yılında yapım şirketini değiştiren Gülşen, Eylül ayının sonlarında çıkardığı Of Of albümüyle tüm tepkileri üzerine çekmiş, şarkı tüm radyo ve müzik kanallarında yayınlanmıştır.

OF OF ŞARKISIYLA LİSTELERİ ALT ÜST ETTİ

 

Of Of şarkısıyla başarıyı yakalayan Gülşen, Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde aday gösterildiği En İyi Kadın Sanatçı ödülünü kazanmıştır. Yeni imajı ile hayranlarının karşısına çıkan sanatçı, kısa sürede müzik piyasasının aranan isimlerinden biri haline geldi. 2006 yılında çıkarttığı “Yurtta Aşk, Cihanda Aşk” adlı albümü ile büyük başarı elde eden Gülşen, yapımcı Erol Köse ile birlikte oldu. 2013 yılında yayınlalan Beni Durdursan mı Türkiye’de yılın en çok satanı oldu, bunu 2015 yılının en çok satan ikinci albümü olan Bangır Bangır takip etti.

BANGIR BANGIR İLE REKOR KIRDI

 

2015’te YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı olurken sonraki yıl tek bir video klibi iki yüz milyonun üzerinde izlenen ilk Türk şarkıcı olma unvanına erişti. Bugüne kadar altı Altın Kelebek ve dokuz Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı. 2014’te Murat Boz ile düet yaptığı “İltimas” ile Türkiye’de tekrar bir numara oldu. Gülşen, son üç albümünün yapımcısı olan aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile Haziran 2016’da evlendi. 2018 yılında şarkıcı, Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları albümü için “Delikanlım” şarkısını seslendirdi ve onuncu stüdyo albümünün habercisi olan “Bir İhtimal Biliyorum” şarkısını yayımladı.

ALBÜMLERİ:

Be Adam (1996)

Erkeksen (1999)

Şimdi (2001)

Of… Of… (2004)

Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006)

Ama Bir Farkla (2007)

Önsöz (2009)

Beni Durdursan mı? (2013)

Bangır Bangır (2015)

Bir İhtimal Biliyorum (2018)

Sanatçı Sayfası : https://mp3kulisi.com/sarkici/Gulsen

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Google+    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?mudanya araç kiralama ödemiş evden eve nakliyat


Sohbet Odaları

Sohbet Ortamı

Sitemap

Sohbet Sitesi

Sohbet Chat

Albümler

Takip Et

© Copyright 2019 Yazışalım - Yazisalim.Net | SEO hizmetleri By KaRa